Jak vybrat realitní kancelář
2.6.2015
Proč si hlídat katastr nemovitostí?
10.7.2015

Kdo je Osobní realitní makléř?

Pojem Osobní realitní makléř je mezi veřejností již nějakou dobu v povědomí. Ale jak jsem zjistila, málo kdo ví, co konkrétně si pod službou osobního realitního makléře představit a jak ji správně využít.

Ten, kdo již někdy nemovitost kupoval, mi potvrdí, že to není tak jednoduchá záležitost, jak se na první pohled zdá. Koupě vlastního bydlení je časově i emočně náročná transakce.  Navíc zde existuje řada možných rizik a nepříjemných komplikací, které mohou koupi zdržet nebo v horších případech i znemožnit.

Většina klientů při koupi nemovitosti jedná impulsivně, nechává se unést emocemi a podléhá tlaku makléře k rychlému podpisu rezervace. To vše, aniž by si prověřili alespoň základní údaje. Je rozumné takto riskovat při jednom z největších životních rozhodnutí?

Realitní makléři se každý den pohybují ve světě realit. Proto někteří z nich v rámci rozšíření svého portfolia nabízejí také službu Osobního realitního makléře.

Pojďme se podívat, co vám osobní realitní makléř může nabídnout. Je to odborný poradce, který klientům pomáhá najít vhodnou nemovitost a bezpečně je provede celým procesem koupě. Díky tomu, že má makléř přehled o nových nabídkách a ví i o těch, které v inzerci nenajdete, máte větší šanci, že rychleji najdete vyhovující bydlení. Novinky se k vám dostanou mezi prvními. Osobní makléř za vás vyhledá vhodné nabídky a prověří jejich aktuálnost. Zašle vám jen ty, které splňující vaše požadavky. V případě zájmu sjedná také termín prohlídky a doprovodí vás na ni. Upozorní vás, na co se zaměřit, na co si dát pozor a nač se ptát. Dokáže prověřit nemovitost i majitele. Pokud zjistí právní či faktické vady na nemovitosti nebo hrozící exekuce na majitele, upozorní vás na ně a vysvětlí vám možná rizika. Měl by dohlédnout také na to, abyste nepodepsali nevýhodnou či právně neplatnou smlouvu, a zhodnotit, zda je požadovaná cena odpovídající stavu nemovitosti. Je-li třeba, pomůže vám i se zajištěním financování.

Pokud nechcete sednout na lep „chytrým“ prodávajícím nebo makléřům, vyplatí se službu Osobní realitní makléř využít. Jak se říká – důvěřuj, ale prověřuj.

© Copyright Lucie Tůmová

Nechcete si nechat ujít další článek? Napište mi nebo mne sledujte na Facebooku.